
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.7 W |
| Max Collector Current | 1.5 A, 1.25 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 15 V, 12 V |
| Gain Bandwidth Product | 180 MHz, 220 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 15 V, 12 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 205 mV, 185 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Transistor Type | NPN, PNP |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65069
Ext.Price$0.65069
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65069 | $0.65069 |
| 10 | $0.63744 | $6.37440 |
| 25 | $0.63319 | $15.82975 |
| 50 | $0.62897 | $31.44850 |
| 100 | $0.62478 | $62.47800 |
